Tööriistad:
Paber, pliiats, joonlaud, kustutuskumm, käärid, terav nuga.
Arvuti ja (värviline) laserprinter, arvutiprogrammid, etiketi paber, giljotiin mänguruutude lõikamiseks.
Kujundus:
Ära raiska liiga palju aega mängu välimusele – esialgu sobivad komponentidele suurepäraselt ikoonid, sümbolid ja clipart (googeldage) või lihtsalt tekst.
Kujundamiseks võid kasutada erinevaid arvutiprogramme: Word, Gimp, PhotoShop.
Mina kasutan aga sellist tasuta tarkvara nimega Nandeck. http://www.nand.it/nandeck/
See on küll spetsiaalselt mängukaartide kujundamiseks mõeldud programm, aga saab kasutada ka muude mängukomponentide kujundamiseks ja välja printimiseks.
Programmiga saab ka väga keerulisi tegevusi teha, kes vähegi programmeerimisest jagab ja viitsib nende manuaalist uurida.
Kaardid:
Kaartide tegemiseks võite kasutada kaardikilesid. http://www.gameguard.eu/
Sinna vahele saab torgata kaardi või kõvemast materjalist paberi ning ühele või mõlemale poole mängukaardiks kujundatud paberitüki. Sellisel kujul saab neid hästi segada, jagada ja mängida. Kui vaja midagi muuta, võta paberitükk kile vahelt välja – muuda või asenda. Kui mäng on valmis või arendusjärgust maas, saab kilesd kasutada järgmise prototüübi kaartide jaoks.
Teine võimalus: osta kontoritarvete kauplusest A4 etiketipaberit, kujunda programmis kaardid ja prindi välja. Lõika kujundused välja ning kleebi vanadele mängukaartidele.
Täringud:
Neid leiad kindlasti vanade lauamängukarpide seest. Kui ei leia, mine kaltsukatesse lauamänge otsima.
Kui su mäng vajab muid sümboleid täringukülgedele peale tavaliste täppide, kujunda need arvutis, pridi ja kleebi täringukülgedele või prindi välja paberist täring ning liimi küljed kokku.
Internetis on lugematul hulgal õpetusi, kuidas täringuid teha.
Näiteks: http://www.timvandevall.com/templates/printable-paper-dice-template/ ,
Saab ka kallimalt, graveerides sümbolid täringutele või teha need valmis suisa 3d-printeriga.
Mängulauad:
Jällegi, vaata kaltsukates ringi ja otsi vanu lauamänge! Nii mängulauad kui kui ka karbid sobivad suurepäraselt mängulaudade tegemiseks. Prindi kujundus välja, kleebi tervenisti või osade kaupa vanale mängulauale või karbikaanele (esiküljele! Sel juhul jäävad tagumised küljed sarnased) ning ongi mängulaud valmis.
Mängunupud, žetoonid, kujud, mündid jne.
Kasuta fantaasiat, käi poes lahtiste silmadega ringi ja võid leida palju toredaid ja odavaid asju, mida lauamängukomponentidena saaksid kasutada.
Ja kui esimene prototüüp valmis sai, proovi paar mänguvooru üksi! Kas sai mängida?
Tore! Siis võid seda testida pere ja sõpradega, seejärel ka võhivõõrastega!
Saada pilt oma prototüübist meile ka: goldmerk@gmail.com